Pod kostką brukową znajduje się kawałek ziemi, nie na tyle duży, by można go było nazwać ogrodem, ale jest to miejsce, w którym można odpocząć, cieszyć się słońcem w otoczeniu zieleni. Działki rekreacyjne nie są już tylko utopią miejskiego relaksu, są niezbędne do przetrwania.

Działka rekreacyjna jako ważny element naszego życia

Działka rekreacyjna jest cenną przestrzenią w Twoim życiu, zarówno fizycznym, jak i emocjonalnym. Od dzieciństwa zawsze mieliśmy miejsce do rekreacji, gdzie mogliśmy grać, bawić się i odpoczywać. Potrzeba otwarcia się na naturę jest wspólna dla każdego człowieka, a dzięki nowoczesnej technologii możesz to teraz robić w swoim mieszkaniu. Dzięki niskim kosztom utrzymania, wielofunkcyjnemu charakterowi i możliwości wykorzystania w różnych porach roku, zaśnieżone działki rekreacyjne są coraz bardziej popularne we współczesnym świecie. Zewnętrzne przestrzenie podwórkowe tego typu mogą służyć nie tylko do relaksu i rekreacji, ale także są w stanie stworzyć dodatkowy pokój dzienny dla Twoich lokatorów.

ROD- Rodzinny Ogród Działkowy

Polskie Rodzinne Ogrody Działkowe często nazywane są ROD – rekreacyjnymi (miejskie i podmiejskie ogrody działkowe). ROD rozwijają się z Rodzinnych Ogrodów Działkowych. ROD są formą ogrodnictwa miejskiego, najbardziej rozpowszechnioną w każdym regionie kraju. Ogrody znajdują się w takich miastach jak: Warszawa, Łódź ,Białystok ,Siedlce ,Poznań, Gorzów Wielkopolski, Kielce Dąbrowa Górnicza.

ROD w Polsce oferują wielu Polakom niepowtarzalną okazję do posiadania własnego ogrodu. Jest wiele zalet, które wiążą się z tymi ogrodami działkowymi. Należy do nich fakt, że ogrody są tanie i łatwe w prowadzeniu. Przyczyniają się one również do ogólnego dobrego samopoczucia ich właścicieli, dając im możliwość rozwijania swoich pasji i cieszenia się przebywaniem na świeżym powietrzu. Wielu właścicieli uprawia warzywa, kwiaty lub drzewa owocowe. Jest to wspaniałe, ponieważ są oni w stanie sprzedawać je na lokalnych rynkach, co oznacza, że mają dodatkowy dochód, który z kolei może znacznie poprawić życie ich samych i ich rodzin.

Czym jest działka rekreacyjna?

Działka rekreacyjna to działka, na której w środowisku miejskim można wybudować stały „domek letniskowy” z dachem częściowo lub całkowicie pokrytym roślinnością. W przeciwieństwie do działki ROD, działkę rekreacyjną kupuje się na własność. Jeśli właściciel nieruchomości nie zarejestruje swojego prawa własności do działki w Rejestrze Gruntów (zazwyczaj działka składa się z gruntu rolnego i/lub lasu, ale nie z gruntu przeznaczonego pod zabudowę mieszkaniową lub komercyjną), oznacza to, że nie jest właścicielem takiej działki; i że inne osoby mogą żądać czynszu dzierżawnego za takie działki.

Właściciel tego kawałka ziemi ma prawo do swobodnego przechodzenia przez niego, ale nie może on być wykorzystywany do stałego zamieszkania lub prowadzenia działalności gospodarczej. Może być wykorzystywana wyłącznie do rekreacji i wypoczynku. Ta działka może być sprzedana i odziedziczona, ale prawo do jej użytkowania musi być stałe.