Uzyskanie idealnego letniego blasku może wydawać się niemożliwe, zwłaszcza jeśli masz bardzo jasną skórę lub zmagasz się z brakiem pewności siebie. Jednak dzięki wynalezieniu łóżek do opalania, osiągnięcie słonecznego wyglądu jest teraz o wiele łatwiejsze. Niezależnie od tego, czy chcesz wyglądać na bardziej opaloną na plaży, czy na następnej gorącej randce, kluczowa jest wiedza, jak przygotować skórę do opalania. Niestety, nadmierna ekspozycja na promienie UV może być niebezpieczna i powodować przedwczesne starzenie się, a nawet raka skóry. Na szczęście istnieją sposoby, aby uczynić ten proces bezpieczniejszym i mniej prawdopodobnym, aby doprowadzić do negatywnych skutków ubocznych. W tym artykule wyjaśniamy wszystko, co należy wiedzieć o przygotowaniu skóry do opalania i jak najlepiej wykorzystać kolejną sesję opalania.

Co powinieneś wiedzieć przed opalaniem

Zanim zaczniesz, powinieneś wiedzieć kilka rzeczy o tym procesie. Aby uniknąć niechcianych niespodzianek, powinieneś wiedzieć: – Jakie rodzaje łóżek opalających są tam? – Jakich rezultatów możesz się spodziewać? – Jakie są skutki uboczne? – Jakie są najlepsze sposoby na przygotowanie skóry do opalania? Rodzaj wybranego przez Ciebie łóżka do opalania zależy w dużej mierze od rodzaju Twojej skóry. Osoby o bardzo jasnej karnacji lub te, które chcą uzyskać równomierną opaleniznę powinny wybrać łóżko o niskiej intensywności, natomiast osoby o nieco ciemniejszej karnacji powinny zdecydować się na łóżko o średniej intensywności. Dla osób o bardzo ciemnej skórze zalecane jest łóżko o wysokiej intensywności. Efekty opalania zależą od rodzaju skóry i intensywności wybranego łóżka. Rezultaty są zazwyczaj widoczne już po jednej sesji i mogą utrzymywać się od kilku dni do kilku tygodni. Podczas opalania można przesadzić. Może to spowodować poważne oparzenia, obrzęki i popękane naczynka. Aby tego uniknąć, należy zawsze stosować krem z filtrem, unikać opalania podczas choroby i nie wystawiać się na działanie promieni. Efekty uboczne zależą od intensywności wybranego łóżka. Osoby o ciemniejszej karnacji mogą spodziewać się głębszej opalenizny, natomiast osoby o jasnej karnacji mogą spodziewać się lekkiej opalenizny. Obie grupy mogą również liczyć na zmniejszenie ryzyka wystąpienia uszkodzeń słonecznych i raka skóry.

Nie zapomnij o złuszczaniu

Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swoją sesję opalania, powinieneś rozważyć wcześniejsze złuszczenie naskórka. Nie tylko sprawi to, że Twoja skóra będzie bardziej miękka i wrażliwa na promienie, ale także pomoże usunąć martwe komórki skóry, które mogą sprawić, że opalenizna będzie wyglądała na nierówną. Możesz użyć luffy i płynu do mycia ciała, aby delikatnie wyszorować swoje ciało. Możesz również użyć szczotki do ciała, aby złuszczyć skórę i poprawić krążenie krwi. Pamiętaj, aby używać delikatnego peelingu lub szczotki i unikać nadmiernego szorowania skóry. Luffa to również świetna opcja, jeśli chcesz uniknąć nadmiernego szorowania skóry. Luffa jest szczególnie polecana, jeśli masz bardzo wrażliwą skórę. Aby złuszczanie było jeszcze lepsze, możesz użyć olejku lub balsamu do ciała, aby nawilżyć swoje ciało. Dzięki temu Twoja skóra będzie jedwabiście gładka i gotowa na promienie słoneczne.

Używaj olejków i balsamów do opalania

Olejki i balsamy do opalania są świetnymi dodatkami do Twojej rutyny opalania. Można je nakładać w dowolnym miejscu na ciele i pomogą one Twojej skórze lepiej wchłonąć promienie. Mogą być również stosowane jako substytut filtrów przeciwsłonecznych, o ile wybierzesz olejek lub balsam o niskim SPF. Najlepsze jest to, że możesz używać olejków i balsamów do opalania nawet wtedy, gdy jesteś w solarium, więc są one idealne dla tych, którzy chcą uzyskać ciemną opaleniznę.

Promieniowanie łóżek opalających

Łóżka, które emitują promienie UVA są klasyfikowane jako jasne, natomiast te, które emitują promienie UVB są klasyfikowane jako ciemne. Intensywność światła, które emituje łóżko, określa, jak długo opalenizna na skórze będzie się utrzymywać. Osoby, którym zależy na krótkotrwałej opaleniźnie powinny zdecydować się na jasne, natomiast osoby, którym zależy na długotrwałej opaleniźnie powinny wybrać ciemne. Wybierając łóżko, pamiętaj, aby sprawdzić, jak bardzo jest ono intensywne.

Porady dotyczące opalania dla jasnej skóry

Jeśli masz bardzo jasną skórę, będziesz musiał zachować szczególną ostrożność podczas opalania. Możesz rozważyć wybór łóżka o niskiej intensywności, które emituje mniej promieni UV. Nie powinnaś również zapominać o stosowaniu kremu z filtrem, gdy jesteś na zewnątrz i o odpowiednim nawodnieniu. Kiedy jesteś w środku, upewnij się, że używasz kremu nawilżającego z SPF. Zawsze noś maskę i okulary ochronne. Po zakończeniu opalania, spryskaj skórę mgiełką nawilżającą, aby ją schłodzić.

Nie zapomnij o nawilżaniu

Jeśli chodzi o osiągnięcie idealnej opalenizny, zawsze powinnaś pamiętać o nawilżaniu. Przede wszystkim, przed wejściem do łóżka opalającego, powinnaś nałożyć olejek lub balsam do ciała. Pomoże to Twojej skórze lepiej wchłonąć promienie. Ponadto nawilży skórę, dzięki czemu stanie się ona miękka i jedwabista. Po sesji opalania należy zastosować krem nawilżający do ciała. Uspokoi to Twoją skórę i zapobiegnie jej wysuszeniu. Należy również nawilżyć twarz i szyję kremem nawilżającym do twarzy. Dzięki temu skóra nie będzie się przetłuszczać. Ponadto, nawilżanie przed i po sesji opalania pomoże Twojej skórze lepiej wchłonąć promienie, co pozwoli uzyskać ciemniejszą i bardziej trwałą opaleniznę.

Wreszcie, osiągnięcie idealnego letniego blasku może wydawać się niemożliwe, zwłaszcza jeśli masz bardzo jasną skórę lub zmagasz się z brakiem pewności siebie. Jednak dzięki wynalezieniu łóżek do opalania, osiągnięcie słonecznego wyglądu jest teraz znacznie łatwiejsze. Niezależnie od tego, czy chcesz wyglądać na bardziej opaloną na plaży, czy na kolejnej gorącej randce, wiedza o tym, jak przygotować skórę do opalania jest kluczowa. Niestety, nadmierna ekspozycja na promienie UV może być niebezpieczna i powodować przedwczesne starzenie się, a nawet raka skóry. Na szczęście istnieją sposoby, aby uczynić ten proces bezpieczniejszym i mniej prawdopodobnym, aby doprowadzić do negatywnych skutków ubocznych. W tym artykule wyjaśniamy wszystko, co należy wiedzieć o przygotowaniu skóry do opalania i jak najlepiej wykorzystać kolejną sesję opalania.