Sypialnia – to miejsce, w którym się relaksujesz i czujesz się komfortowo, więc powinna być idealna. Nieważne, czy znajdziesz przytulną przestrzeń przy oknie, czy umieścisz ją w przeciwległym końcu mieszkania – nie ma ścisłych reguł w urządzaniu sypialni. Pomożemy Ci zaaranżować tę przestrzeń dzięki naszym projektom łóżek, szaf i dodatków.

Jak urządzić sypialnię? Sprawdź różne warianty!

Sypialnia powinna sprawiać wrażenie wygodnej i przytulnej. Aby właściwie urządzić sypialnię, musisz zrozumieć podstawowy układ wewnętrzny. Pokój składa się z dwóch idealnie kwadratowych części, części sufitowej i części podłogowej. To, co dobrze działa w kwadracie, działa równie dobrze w prostokącie. Wbrew powszechnej opinii, do takiej przestrzeni możesz wstawić nawet duże łóżko! Powinieneś zwrócić uwagę na organizację swojej sypialni, bo to ona bezpośrednio wpływa na komfort Twojego snu. Jeśli chcesz urządzić ładną sypialnię w małym mieszkaniu, powinieneś kupić mniej mebli i mądrze wykorzystać elementy wielofunkcyjne.

Jeśli chcesz dobrze urządzić swoją sypialnię, niestarannie dobrane meble mogą wpłynąć nie tylko na komfort i użyteczność twojego pokoju. Możesz też stworzyć miejsce pozbawione życia, które nie daje inspiracji. Na temat urządzania sypialni krąży wiele mitów. Od dziecka uczono nas, jak prawidłowo urządzić sypialnię. Mówiono nam, że powinna ona składać się z dwóch jasno określonych stref – strefy snu i strefy intymnej. To tam dzieje się wszystko – w ciągu dnia i w nocy. Jak więc urządzić sypialnię, by każda przestrzeń była funkcjonalna?

Rozmiar łóżka w sypialni

Dwuosobowe łóżko o wymiarach 2 x 1,6 m (200×160 cm) wykonane z wysokiej jakości litego drewna i wykończone fornirem na wezgłowiu, nogach i bokach; można je połączyć z zestawem dwóch wygodnych poduszek, według własnego gustu. Materac pokryty jest miękkim puchem, zapewniającym amortyzację i optymalne podparcie dla Twoich pleców. To samo dotyczy pikowanej, szytej narzuty wewnętrznej wykonanej z wysokiej jakości tkaniny wiskozowej (nadającej się do prania w temperaturze 40 ̊ C). To marzenie nie jednej z Pań. Czy jednak takie rozwiązanie jest najlepsze?

Materac do spania – jaki wybrać?

Jeśli szukasz dobrego snu, twoje łóżko nie jest najważniejszym czynnikiem. Liczy się rodzaj materaca: taki, który podtrzymuje twoją wagę i pozwala ci swobodnie oddychać. Jaki materac powinieneś wybrać – sprężynowy czy piankowy? Materac jest jedną z najważniejszych inwestycji, jakie możesz poczynić dla swojego zdrowia, dobrego samopoczucia i komfortu. Ale jak wybrać najlepszy materac? Powinieneś określić, jaki typ materaca jest odpowiedni dla Twojej wagi i stanu zdrowia, a także wybrać pomiędzy sprężynowym a piankowym. I nie zapominaj, że dobry sen to nie tylko rozmiar czy rodzaj materaca. Chodzi też o dobrą postawę i przestrzeń do oddychania.

Materac piankowy czy sprężynowy?

Nowoczesne materace sprężynowe i materace piankowe mają zarówno zalety, jak i wady. Materac sprężynowy może być uważany za bardziej trwały, podczas gdy materac piankowy jest uważany za bardziej elastyczny (elastyczny w tym sensie, że łatwiej dopasowuje się do kształtu ciała). Jednak nowoczesne sprężyny i pianki wyeliminowały te wady. Dla alergików zdecydowanie zaleca się materace lateksowe, ponieważ zapobiegają one rozwojowi roztoczy. Kupując materac, musisz zastanowić się, do jakich celów będzie ci służył. Twarde materace są zalecane dla osób śpiących na plecach lub brzuchu, ponieważ nie zapadają się w nie. Miękkie materace są zalecane dla osób śpiących na boku.

Rodzaj łózka do sypialni

Aby wybrać najwygodniejsze drewniane łóżko, musisz dokładnie poznać wszystkie jego cechy. Najlepsze z nich wykonane jest z litego drewna, które jest bardzo mocne i niezawodne. Drewniane łóżka zapewniają w sypialni wyjątkową atmosferę, której nie mają tapicerowane wersje. Jednocześnie dają poczucie masywności i solidności, które pomogą ci odpocząć po ciężkim dniu pracy. Tworząc ramy łóżek tapicerowanych, projektanci wykorzystują w swoich pracach różne elementy: drewno, metal, piankę czy tkaninę. Stosują też różne faktury – materiał, imitację skóry, a nawet wzory zwierzęce. W ten sposób każdego roku powstają setki wzorów łóżek, a każdy z nich ma swój niepowtarzalny wygląd i osobliwości.

Zwróć uwagę na konstrukcję łóżka: obecność solidnego wezgłowia ochroni przed wypadnięciem z łóżka; w tym przypadku dodaje się specjalny uchwyt, by ułatwić wchodzenie do łóżka; jeśli to konieczne, podobne uchwyty można zamontować po obu stronach łóżka.