Sposób w jaki funkcjonuje układ klimatyzacji sprawia, że tworzone są idealne warunki do tego, aby mogły się rozwijać grzyby oraz groźne drobnoustroje. Tym samym niezbędne jest regularny oraz dokładne wykonywanie czynności mających na celu oczyszczenie klimatyzacji ze wszystkich zalegających w niej nieczystości. Zabieg ten może być wykonany zarówno przez profesjonalną firmę, ale także przez mechanika samochodowego. Jednakże stosując odpowiednie środki dezynfekcyjne możliwe jest także samodzielne przeprowadzenie odgrzybiania klimatyzacji.

Czym jest odgrzybianie klimatyzacji?

Odgrzybianie klimatyzacji umożliwia skuteczne zabicie nie tylko chorobotwórczych grzybów, lecz także zneutralizowanie zapachu pleśni oraz stęchlizny. Zarówno w przypadku klimatyzacji samochodowej jak i w odniesieniu do klimatyzacji domowej unoszące się w powietrzu bakterie oraz grzyby mogą nie tylko negatywnie wpływać na zdrowie, lecz także powodować gorsze samopoczucie. Tym samym zarówno jazda samochodem jak i przebywanie w pomieszczeniu z zagrzybioną klimatyzacją może przyczyniać się do wielu negatywnych objawów. Mogą pojawiać się między innymi infekcje prowadzące do problemów skórnych, ale także do zapalenia otrzewnej czy też zapalenia stawów. Powikłania mogą być zatem bardzo groźne dla naszego zdrowia.

Czyszczenie klimatyzacji – dlaczego nie do końca jest skuteczne?

Czyszczenie klimatyzacji może przebiegać na wiele sposobów. Wykorzystywane są specjalistyczne preparaty chemiczne w sprayu, jednakże czyszczenie może przebiegać także za pomocą ultradźwięków lub ozonowania. Ważne jest jednak, aby zabieg oczyszczania klimatyzacji przebiegał w sposób efektywny oraz skuteczny (poznaj różnice na temat czyszczenia i odgrzybiania klimatyzacji). Nawet nieduża ilość grzybów oraz bakterii, które nie zostały usunięte w wyniku czyszczenia mogą bardzo krótkim czasie ponownie się rozmnożyć. Tym samym niezbędne jest bardzo dokładne oczyszczanie kanałów wentylacyjnych, a także obudowy wentylatorów. Dużo osadów znajduje się także w parowniku, tym samym warto opierać się na skutecznych metodach dezynfekcji oraz najlepszych preparatów dezynfekujących.

Samodzielne odgrzybianie klimatyzacji

Warto wybierać takie preparaty czyszczące, które charakteryzują się skutecznym działaniem biobójczym. Pozwalają one na samodzielne odgrzybianie klimatyzacji przy użyciu Nanoclean AC8. Jest to preparat, który zadba zarówno o klimatyzację samochodową i jak o te, które znajduje się wewnątrz domu. Dzięki jego zastosowaniu czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji przebiega niezwykle szybko, a jednocześnie efektywnie. Przez to nie trzeba już kontaktować się z profesjonalną firmą czyszczącą czy też z mechanikiem samochodowym.

Zobacz jak samodzielnie wykonać odgrzybianie klimatyzacji:

Nanoclean AC8Nanoclean AC8 niezwykle skutecznie zabija zarówno bakterie, drożdże, wirusy, grzyby, lecz również prątki oraz spory. Jest on dostępny w postaci bardzo wysoko prężnej półsuchej pianki. Znajduje się ona w aerozolu, przez co jej wykorzystanie jest bardzo proste. Dzięki trwałemu usuwaniu zanieczyszczeń organicznych takich jak pleśnie, kurz, lecz także grzyby pozwala na skuteczne usuwanie nieprzyjemnego zapachu. Dzięki czemu środek ten działa dwufazowa: z jednej strony zabija bakterie i grzyby, zaś z drugiej zapewnia higienicznie czysty zapach.

Proste stosowanie sprawia, że aerozol w piance może być stosowany do wszystkich typów klimatyzatorów zarówno samochodowych jak i domowych. Aktywna piana w niezwykle krótkim czasie zabija wszystkie wirusy bakterie jak i drożdże. Ponadto jest to produkt sprawdzony pod względem norm europejskich, a także bezpieczny dla użytkownika. Posiada on także atest PZH, a także stosowne pozwolenie na obrót produktami biobójczymi. Dzięki niemu w bardzo krótkim czasie można usunąć wszystkie bakterie i grzyby oraz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z klimatyzacji.